09 grudnia 2013 wpłynęła na konto naszego stowarzyszenia kwota 5385,50 i tym samym została zrealizowana 1-sza część projektu „Kuchnia to podstawa”. Na pieniądze te czekaliśmy dość długo, ponieważ o 6 miesięcy przesunęła się wypłata, a to dlatego ,że popełniliśmy jeden błąd i prostując to wynikały kolejne problemy, a wszystko to związane ze stanem technicznym naszego budynku. Na dzień dzisiejszy mamy pouzupełniane oceny techniczne całego budynku, mamy pomiary elektryczne, jesteśmy po wizytach kominiarzy, z jednej strony dobrze że się tak stało, bo te dokumenty, które obecnie posiadamy są dla nas bardzo cenne (żadne dokumenty nie istniały, nawet Gmina nic nie miała), zaś z drugiej strony opóźniła się nam wypłata tej 1-szej części.

Teraz już pieniądze są na koncie i przystępujemy do realizacji 2 -giej części projektu. Z tej części już zostały wykonane meble kuchenne i zakupiony sprzęt AGD, teraz jeszcze w grudniu zostanie zakupione wyposażenie: dla 50 osób sztućce, talerze płaskie duże ,talerzyki oraz filiżanki z podstawką do kawy . Dalej 2 czajniki bezprzewodowe, 3 termosy, kuchenka mikrofalowa, ekspres do kawy i garnki. Wszystko to na kwotę ponad 11 800 zł .

Gdy to wszystko zakupimy to składamy zaraz na początku roku do Urzędu Marszałkowskiego 2-gą część wniosku o płatność i liczymy ,że dokładnie 70%tej kwoty czyli ponad 7 000 zł uda nam się odzyskać.

Jak wszystko pójdzie dobrze to z całego projektu zyskalibyśmy prawie 13 000 zł dotacji.

DSC02557 DSC02552

 


Comments are closed