To, że u nas w tym roku dużo się dzieje pod względem rozrywki, remontów to wszyscy widzimy. Ale nie wszyscy wiedzą ile wspaniałych młodych osób nam pomaga. Jest wśród nich elektryk Romek Zając, nasze chłopaki od wszystkiego; Michał, Damian i Adrian Kompała, Robert i Karol Zając, Kamil Gaida , Rafał Brzezina, Martin Wildau, Martin i Mateusz Zając, Simona i Sara Zacha, Klaudia Krafczyk z Pustkowia. Osoby, które pomagają przy utrzymaniu czystości na wsi : Karina i Kinga Kandora, Kinga Sacha, Mateusz i Jessica Wildau, Martin Krafczyk, Wiktoria i Dawid Dylka, Damian Famuła, Krystian Kompała – nasz transportowiec na zawołanie, Adrian Mrozek – wrzucający wszystkie moje teksty informatyk.

Są to młodzi, zwykli ludzie a tak bardzo otwarci na pomoc. Sami często biorą inicjatywę w swoje ręce i to mnie najbardziej cieszy. Niedawno wieczorem przyszła do mnie Klaudia Zając z zapytaniem czy mogą posadzić krzaki na skarpach w centrum wsi. Powiedziała mi, że Martyn Drozda kiedyś tam przejeżdżał, zauważył, że część roślinek jest zniszczona, są jakieś braki i on to zasponsoruje i posadzą tylko proszą o zgodę. Wierzcie mi, aż się serce uśmiecha jak widzi się takie inicjatywy młodych ludzi. Za 3 dni wieczorem jechałam zrobić zdjęcia do sali ekipie, która fugowała płytki w remontowanej sali, podjeżdżam, a tam po ciemku Martyn i Weronika Drozda oraz Klaudia i Agnieszka Zając pięknie obsadzają nasze skarpy różnymi krzaczkami i trawami. Firma Albamar nie dość, że obsadziła nam pięknie skarpy to także przeznaczyła 193 rośliny na nagrody na nasz tegoroczny festyn, pomimo iż także zostali ciężko doświadczeni przez gradobicie. Za Waszą hojność bardzo Wam dziękujemy.

Dziękuję naszej młodzieży tej bardzo młodej i trochę już starszej, że czujecie potrzebę pomagania, że mogę na was liczyć. Wszystko co robimy, robimy dla wspólnej sprawy, dla całego sołectwa, żeby nam się tu wszystkim dobrze mieszkało. Proszę was o dalszą pomoc tak jak do tej pory.


Comments are closed