Wyjeżdżamy w czwartek 29.06.2017 r. o godz 6:30 z parkingu koło przystanku w Rzędowicach.

O godz. 9:00 wchodzimy razem z przewodnikiem do Pokazowej Zagrody Żubrów w Pszczynie, będziemy na karmieniu żubrów o godz. 10.00. Potem spacerkiem przez rynek, park obok zamku przejdziemy do skansenu wsi pszczyńskiej. Na Pszczynę mamy zaplanowane 3 godziny.

Potem króciutki 7 kilometrowy  przejazd do ogrodów Kapias w Goczałkowicach Zdrój. O 12:15 mamy kolejnego przewodnika, który przez około 1,5 godziny oprowadzi nas po ogrodach.

0 godz. 14:00 mamy obiad – jak zwykle każdemu zostanie zaserwowany ten obiadek, który sobie wcześniej  u mnie zamówił.

… a teraz najważniejsza informacja… potem do godz 15:45 czas wolny , czy to na piwko, czy kawę. czy zdjęcia w ogrodzie, albo na zakup czegoś oryginalnego w bardzo dużym  sklepie ogrodniczym.

Przed 16:00 musimy wyjeżdżać w stronę Zabrza. Do pokonania mamy trasę 60 km , a będą to godziny szczytu komunikacyjnego.

A w Zabrzu podzielimy się na 2 grupy i będziemy zwiedzać Kopalnię Quido. Zwiedzanie trwa  2,5 – 3 godziny. Będziemy zjeżdżać na poziomy 170 i 320 w głąb ziemi.

Wyjazd z Zabrza planuję na 21:00 tak, by w Rzędowicach być przed 23:00

Co zabieramy : legitymację uczniowską, kartę emeryta, rencisty.  Pamiętajcie o okularach słonecznych , ewentualnie parasolki czy peleryny przeciw deszczowe.Dalej aparaty fotograficzne i wygodne buty, najlepiej adidasy, bo w kopalni w sandałach nie za bardzo.

W tym roku mamy taki mały Jubileusz wycieczkowy, bo jedziemy już 5 raz.

Już dziś dziękuję Wam za kolejny wspólny wyjazd. Polska z każdym rokiem poprzez fundusze unijne staje się coraz piękniejsza, więc grzech nie zwiedzać. Co zobaczymy , przeżyjemy tego nam nikt nie zabierze. Wspomnienia pozostają na całe życie.

 

 

 

 

 

 

 


Comments are closed