29.11.2011 będąc razem z prezeską naszego stowarzyszenia Edytą Wonsik w Spóroku na Walnym zebraniu stowarzyszenia LGD” Kraina Dinozaurów „otrzymałyśmy piękne książki pt. „Moja wieś – moje miejsce”

Dlaczego piszę o tej książce?
Jest to piękny zbiór konkursowych ,wyróżnionych już prac gimnazjalistów z lat 2010/2011, opowiadający
o najciekawszych ludziach, miejscach i wydarzeniach na terenie obszaru działania LGD. Najwięcej prac w tej książce jest o naszej Gminie Dobrodzień, ale najważniejsze, że talent literacki dostrzeżono także u dwóch naszych młodych rzędowiczanek Kasi Maleski i Nikoli Dylka. Kasia napisała dwie piękne prace. Pierwsza
„w Dobrodzieniu”
opowiadająca o naszych rzędowickich ważnych miejscach podczas spaceru jej z panią Martą. Druga pt „Moja niezwykła mała ojczyzna” to opowiadanie o tym co się dzieje w Rzędowicach od paru lat i o tym co nas czeka w przyszłości. Nicola Dylka napisała pracę pt „Z opowiadań mojego dziadka”. Opisana tu jest historia tego co przekazał jej dziadek Gerard z lat swojej młodości. Gratulujemy obydwu naszym dziewczynom i zachęcamy do przystąpienia do kolejnego konkursu w 2012r.

Zapraszamy do przeczytania tej książki. Bardzo chętnie udostępnimy ją Wam do poczytania. Prosimy tylko o odbiór albo u sołtysa albo u Edyty.


Comments are closed