Każde sołectwo posiada swoją historię, każde posiada charakterystyczne miejsca i każde swoim zaangażowaniem i pomysłowością wnosi przede wszystkim dla swojej społeczności, ale także do całej gminy Dobrodzień wiele ciekawych pomysłów i przedsięwzięć.

Ja dziś zapraszam wszystkich mieszkańców naszego sołectwa do takiej właśnie nowości u nas, nowości w gminie Dobrodzień  – zabawy Questu- abyście najpierw Wy zobaczyli jak można zobaczyć miejsca , które wszyscy znamy, które są nam bliskie z innej strony – strony zagadkowej, rymowanej, a potem zapraszali na tę zabawę Waszych znajomych i pokazywali im piękno naszej rzędowickiej ziemi.

20140516131558547 <——– KLIKNIJ, ABY ZOBACZYĆ ZAPROSZENIE

20140520090053517 <——— KLIKNIJ, ABY ZOBACZYĆ QUEST

Zabawa ,którą napisałam nazywa się Questem – w większości województw w Polsce te zabawy są już dobrze znane, to taki hit XXI wieku, Opolszczyzna jednak do tych województw na razie  nie należy, ale wierzę ,że to się będzie bardzo szybko zmieniało. Zabawa polega na tym ,że uczestnik z kartką w ręku zaczyna w punkcie startowym swoją przygodę , wykonuje i porusza się zgodnie ze wskazówkami, które organizator założył, by przejść rozwiązując różne zagadki trasę i dotrzeć do mety. Na końcu po dobrym rozwiązaniu tekstu uczestnik odgaduje hasło, oraz zdobywa „skarb” , którym w tych zabawach jest zazwyczaj  ?????????.

Nasz Quest pt ” Poznaj naszą okolicę , poznaj piękne Rzędowice” jest poprowadzony przez nasze ważne rzędowickie miejsca, rozpoczyna się przy parkingu w centrum wsi i kończy w pobliżu przystanku.

Questy są do pobrania już u sołtysa oraz w najbliższych dniach będzie można sobie samemu wydrukować z naszej strony www. rzedowice.pl. Wersja w PDF będzie umieszczona w górnej części naszej strony internetowej.

Proszę także nie oceniajcie małych może niedociągnięć , bo nie jest łatwo taką zabawą napisać i przygotować. Ja się cieszę ,że to się udało. Jeżeli udałoby się nam ze Stowarzyszenia jeszcze z tym projektem , który zamierzamy składać to ta właśnie questowa trasa byłaby jeszcze pięknie wzbogacona o kolejne tablice z historią odwiedzanych miejsc.

A teraz już tylko ……

 Hej kolego wpadłeś po uszy skoro zdecydowałeś się dziś z nami w trasę questu ruszyć .  Trochę długa droga, godzina nie Twoja, ale w godzinę łykniesz tyle wiedzy poznając gdzie co ważnego  w Rzędowicach leży.   Jesteś  w największej wsi rolniczej w gminie, a Gmina Dobrodzień też  ważna   w całej Polsce ze stolarstwa słynie. I co – już jesteś wciągnięty? Już chcesz dalej wiedzieć? Więc zaczynaj  przygodę, szkoda w miejscu siedzieć.


Comments are closed