To ,że nasze centrum wsi od lat pięknieje w oczach to wszyscy widzimy. Mamy piękną zieleń, chodniki, plac zabaw, wyremontowane sale, ale….w tym pięknym otoczeniu mamy też pomieszczenia zwane toaletą , którymi nijak mogliśmy się pochwalić – po prostu wstyd.

Próby zrobienia czegoś pozytywnego w tym temacie były już podejmowane wcześniej, zastanawiano się nad urządzeniem toalety w środku budynku, ale jest kilka ale.Otóż zrobić można wszystko, ale utrzymać to szczególnie w okresie zimowym stale czynne to już zupełnie inna bajka, szczególnie w warunkach gdzie sporadycznie robi się ogień  i nie ma centralnego ogrzewania.Nawet nasi hydraulicy to odradzali. Kolejna rzecz to nasz plac zabaw zawsze pełny dzieci i pytanie- jak mają dostać się do środka budynku, czy wykonać piękne toalety do których dostęp będzie tylko od święta, kto ma odpowiadać za czystość? Po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw zapadła decyzja o remoncie obecnych toalet w takim stopniu na jaki pozwalają warunki.

Ekspresowo temat ten przejął w swoje ręce nasz przewodniczący DFK Rzędowice Eugeniusz Sklorz.   To on zorganizował wszystkie fundusze na remont, to on wykonał większość prac oraz nadzorował nad pracami , które wykonywali inni mieszkańcy.Prace trwały od maja do lipca .

 To właśnie w imieniu p. Eugeniusza składam podziękowania ludziom, którzy mu pomogli, jak zwrócił się do nich  o pomoc

    Joachimowi i Damianowi Kompała za wykonanie instalacji elektrycznej

    Romkowi Jeziorowskiemu za wykonanie drzwi i konstrukcji zadaszenia nad drzwiami

   Piotrowi Maroń za wykonanie desek sedesowych wraz z mocowaniami

   oraz Norbertowi Wildau, Konradowi Lierfeld, Rajnoldowi Zacha i Marianowi Sacha

 za pomoc w innych pracach związanych z tym remontem

Ja osobiście składam podziękowania głównemu wykonawcy -p. Eugeniuszowi za wykonanie czegoś, o czym od lat wszyscy mówili , ale tak naprawdę nikt nie próbował się tym zająć.Zrobił Pan kawał dobrej, potrzebnej roboty.

Zdaję sobie sprawę ,że nie jest to szczyt naszych marzeń , ale w naszych warunkach, które mamy nie jedno sołectwo chciałoby mieć przynajmniej takie toalety.Cieszę się,że toalety są wyremontowane oraz dalej dostęp do nich nie został w żaden sposób ograniczony czy to dla naszych mieszkańców ,czy dla biegaczy, czy ludzi przejeżdżających na rowerach , którzy także często z nich korzystają.

DSC03669 DSC02934


Comments are closed