DSC03823  W cichy pogodny wieczór Ave, ave  Maryja
 przed rzędowicką kaplicą się niesie echem do nieba się wzbija

 Światełka świec i lampionów w ten wieczór zapalone
 na chwałę Różańcowej Pani złociście rozświetlone

 Zauroczona tym światłem pięknym jak gwiazdy na niebie
 nie mogę wyjść z podziwu, że tańczą Maryjo dla Ciebie

 Delikatnym podmuchem letnią wieczorną ciszą
 pieszczone ciepłem płomyka w takt wiatru się kołyszą

 I ulatują z dymem pomiędzy koron drzewami
 unosząc się jak motyle nad naszymi głowami

 Ten taniec świateł hołdem złożonym dla świata Królowej                                                    
 ukochanej naszej Pani – Matce Różańcowej


    W poniedziałek  wieczorem 14 października o godz.19.00 przed naszą Kaplicą  wspólnie z zapalonymi w dłońmi świecami podziękowaliśmy naszej Patronce- Matce Boskiej Różańcowej modlitwą różańcową oraz koncertem Dionizosa za opiekę nad naszą wioską już od 100 lat.  Ten piękny pogodny wieczór rozpoczęliśmy od   modlitwy różańcowej przeplatanej przy każdej tajemnicy radosnej poezją, muzyką oraz rozważaniami. Po różańcu z pięknym koncertem -muzyka i światło wystapił Dionizy Brylka..Jego piosenki- Barka, Ave Maryja, czy Czarna Madonna w trakcie której na szczycie kaplicy wśród innych świateł ukazywały nam się różne wizerunki Matki Najświętszej zapewne na długo pozostanią w naszych sercach i w naszej pamieci.
Czegoś takiego w Rzędowicach jeszcze nie było, ale Jubilusz 100 -lecia poświecenia Kaplicy ma prawo wymagać pieknych opraw. Cieszę się , że wspólnie razem z Dionizym udało nam się przygotować naprawdę uroczysty wieczór. Dla takich chwil jak wiele osób mówiło warto żyć. I tego się trzymajmy, a ja obiecuję ,że będe dalej myślała….. może znowu kiedyś….
Na koniec oczywiście podziękowania : dla Dionizego i jego pomocników Tomka i Łukasza za piękny, wzruszający koncert, współprowadzącym  razem ze mną rozważania różańcowe : Karinie Zacha, Eli Gaida, Rafałowi Polańskiemu,  naszym kochanym maluszkom -Judycie Maroń i Denisowi Jeziorowskiemu , naszemu wikaremu Janowi Golba oraz Wam wszystkim mieszkańcom oraz gościom za piękną, pobożną , wspólną modlitwę.
Dziękuję także naszym strażakom, którzy dbali o nasze bezpieczeństwo podczas nabożeństwa oraz elektrykom za wyłaczenie 2 lamp przy kaplicy
Dodaję dziś swoje zdjęcia, ale jeżeli ktoś posiada inne ujęcia, lepszej jakości proszę prześlijcie , będziemy dodawać kolejne


Comments are closed