20.02.2012r. nasze Stowarzyszenie złożyło w Spóroku projekt dotyczący pomocy w ramach działania 413 wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla małych projektów.
W kilka osób przez tydzień napisaliśmy projekt „KUCHNIA TO PODSTAWA”
Projekt nasz ma za zadanie remont, modernizację i wyposażenie istniejącego pomieszczenia na nowoczesną kuchnię. Chcielibyśmy przeprowadzić tam prace hydrauliczne, elektryczne i budowlane, czyli ocieplenie ścian i położenie glazury i terakoty. Poprawność tych prac będzie potwierdzona protokołami odbiorczymi.
To byłby 1-szy etap, który jeżeli tylko Urząd Marszałkowski podpisze z nami umowę zaplanowaliśmy na 12.2012 roku.

Kolejny 2-gi etap będzie obejmował wykonanie mebli kuchennych, zakup podstawowego sprzętu AGD oraz zakupy naczyń, sztućców, garnków, czajników itp. Zaplanowaliśmy zakończenie tego etapu na 12.2013.
Projekt napisaliśmy na kwotę 20.266 zł, z Urzędu Marszałkowskiego moglibyśmy otrzymać 14 030 zł reszta to nasza robocizna i pieniężny wkład własny. Kwota ta jeżeli Urząd się zdecyduje podpisać z nami umowę po weryfikacji może ulec zmianie.
Na razie na 29 wniosków, które wpłynęły z całej Krainy Dinozaurów wybrano po wstępnej weryfikacji 14 do dofinansowania (reszta zgodna z wymogami LGD lecz brak na nie środków), a nasz projekt otrzymał 1-sze miejsce i najwyższą ilość punktów.

Już dziś dziękujemy za mobilizację przy pisaniu projektu, za dorady, naszym rzędowickim fachowcom za szybkie kosztorysy i zgodę na wykonanie robocizny gratis. Dziękujemy rodzinie, która cała zaangażowała się w to, żeby wszystko było napisane jak najlepiej i przelewała te nasze wspólne pomysły na arkusze. Jeszcze pewnie dziesiątki godzin papierkowej roboty przed nami jak tylko ruszy realizacja naszego zadania, na pewno nie raz będziemy prosić poszczególne osoby o pomoc, bo zawsze są poprawki i to czasami gigantyczne. Ostrzeżono nas, że projekty budowlane wymagają dużej ilości dokumentacji. Dlatego prosimy nie odmawiajcie, bo kuchnia, którą chcemy wyremontowac i wyposażyć to niezbędna inwestycja, z której będziemy korzystać wszyscy. Jedyny problem to ten, że najpierw musimy my tą kwotę wyłożyć dopiero póżniej dostaniemy zwrot. Na dzień dzisiejszy mamy 1/3 tej kwoty. Ale…. Do odważnych świat należy.


Comments are closed