W piątek 18.10.2013 została przywieziona z Opola nowa pompa szlamowa dla naszej jednostki.

O tę właśnie pompę nasi druhowie starali się już jakiś czas. Pieniądze z tegorocznej wiosennej zbiórki złomu na terenie sołectwa miały być przeznaczone właśnie na ten cel. I tak też się stało.

Motopompa Honda WT 30 X  kosztowała 6160 zł – z Wojewódzkiego Związku dofinansowania  jednostka otrzymała 2300, zaś pozostałą kwotę czyli 3860 dołożyli ze swojej kasy. Dodatkowo jeszcze zakupili 2 lizaki policyjne oraz 3 szt kamizelek odblaskowych, czyli razem zainwestowali od siebie 4000 zł.

Pieniądze ze zbiórki złomu to wielki zastrzyk dla ich kasy, wszystko jest bardzo drogie, wszystko musi być z atestem. Wiadomo ,że najwięcej zyskują jednostki ,które są w KSRG –  a te wszystkie mniejsze jednostki  po części muszą liczyć same na siebie. U nas i tak  jednostka  robi bardzo dużo, żeby się doposażyć dzięki właśnie takim zbiórkom.

Najbardziej cieszy, że zawsze tak pozytywnie podchodzicie do tych próśb strażaków o złom. Proszę pomagajmy im dalej bo są tego warci. Gdzie są w sołectwie w danej chwili potrzebni oni zawsze są, nigdy nie odmawiają.

Wiosną  planowana jest kolejna zbiórka oczywiście z przeznaczeniem na konkretny cel, który wcześniej zostanie podany.

Podziękowanie dla Martina Zając za przywiezienie pompy z Opola oraz uporanie się tam na miejscu z wielką biurokracją

DSC03894DSC03896


Comments are closed