15 grudnia  2013 r. przez Dom Kultury został zorganizowany wzorem lat ubiegłych Jarmark świąteczny.  Jednak w tym roku był wyjątkowo bogaty, z mnóstwem straganików na których prezentowane były istne arcydzieła.

Z Rzędowic także poprosiłam o udział dwie osoby, które swoimi rękoma wyczarowują piękne rzeczy. Pani Sylwia Borkowska z Bzionkowa szydełkuje aniołki, serwetki, obrusy, dekoracje okienne, krochmali, usztywnia i cieszy się ,że ludzie doceniają jej ciężką , bo bardzo żmudną , ale jakże piękną pracę. Druga osoba to Piotr  Maroń razem z żoną Beatę. Jego reklamować dużo nie trzeba, w wielu domach mamy jego drewniane ozdoby, które on tworzy, a Beata maluje. Piotrek robi ozdoby różne w zależności od pory roku. Ileż rzeczy on nam zrobił na potrzeby wsi, wszyscy wiemy ,że jak jest potrzebne coś małego , bardzo nietypowego to tylko do Piotrka.

Cieszę się, że mamy we wsi takich artystów ,że ciągle rozwijają swój talent poprzez nowe pomysły oraz ,że dzieląc się swoimi pracami sprawiają przyjemność innym.

DSC03974 DSC03973 DSC03969 DSC03926 DSC03927

 

 


Comments are closed