Rok 2014 zapowiada się pracowicie. Mamy ambitny fundusz sołecki do zrealizowania, mamy kilka imprez,które wymagają dużego nakładu czasu i mamy różne nowe pomysły….. ,które będziemy powoli realizować. Początek roku to czas rozliczania organizacji z Urzędem Skarbowym, to rozliczanie dokumentacji z odnowy wsi, to czas zebrań sprawozdawczych.

Ale jak tylko słoneczko zaświeci mocniej… to i my naładowani energią ruszymy znów do realizacji naszych planów. A co planujemy ?

-26.04  – kolejna zbiórka złomu przez strażaków na terenie sołectwa. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup agregatu . Koszt urządzenia to ok.8600 zł

-18.05 – na naszym boisku odbędą się gminne zawody strażackie,

-najprawdopodobniej w maju ruszy nasza zabawa w Quest. To co napisałam myślę ,że wyszło całkiem nieźle, mam już wstępnie zrobioną samodzielnie grafikę, jeszcze dokładnie parę osób musi sprawdzić trasę i dam do druku  100 szt. Będę także chciała ,żeby tekst każdy mógł sobie sam wydrukować z naszej strony. Już dziś zapraszam Was do wzięcia od maja udziału w tej zabawie, bo ,żeby pokazać ją kiedyś rodzinie, znajomym trzeba samemu ocenić czy warto. A będziemy się bawić w Quest pod tytułem „POZNAJ NASZĄ OKOLICĘ – POZNAJ PIĘKNE RZĘDOWICE”

-na przełomie maja i czerwca chcemy zorganizować wycieczkę rowerową dla chętnych rodzin

-w lipcu pojedziemy na wycieczkę sołecką. Gdzie?-Jeszcze na 100% nie wiem, ale raczej będą to góry i może na trochę opuścimy terytorium Polski

- w sierpniu  nasz coroczny festyn „Wszystko swojskie”

- w paździeniku lub listopadzie będziemy wybierać radnego

-w grudniu Mikołaj i spotkanie opłatkowe

- oprócz tego wiosną chcielibyśmy wykonać ogrodzenie z tyły placu festynowego oraz rozpocząć remont sieni w budynku spotkań

-będzie także spotkanie z Panem Pawłem Mrozkiem na temat symboli naszego sołectwa

-z mniejszości niemieckiej też zapewne będą jak co roku jakieś kolonie dla dzieci, czy wyjazdy do ciekawych miejsc dla członków, może będzie też szkółka dla dzieci.

To są zadania pewne ,które postaramy się wykonać, mamy także inne plany o których na razie nie będę pisała, ale wierzcie mi ,że zadania są tak samo ambitne. Wielu mieszkańców podsuwa ciekawe pomysły i oferuje swoją pomoc, ale do tego wszystkiego jeszcze czasami trzeba dołożyć trochę kasy, której jak zwykle zawsze brakuje.

Was tylko proszę o dalszą pomoc, bo razem możemy zdziałać dla naszej wioski bardzo wiele.

 

 

 


Comments are closed