W Rzędowicach na skraju Kwiatowej, w zacisznym domu sobie mieszka                                              Razem z żoną i dziećmi znany kelner i uczynny artysta.

Posiada talent, którego inni nie mają, zawsze pogodny z zapałem do pracy                                   Uśmiechnięty i miły dla ludzi, podziw wśród mieszkańców budzi.

Nasz wielki Piotruś nie lada majster, bierze piłę, młotek, hebel i klajster                                       Mierzy, hebluje, klei, sposobi, zbija, maluje-zawsze coś zrobi.

Tworzy cudowne ozdoby w najtwardszym nawet drewnie                                                             Odnawia starocie, spełnia pomysły i nigdy nie odmawia w potrzebie.

Sama korzystam z jego pomocy od lat -ja mam pomysł i nic więcej                                                      resztę wykonuje Piotrek i jego głowa oraz artystyczne ręce.

Jak z problemem nie wiesz gdzie udać się, to pamiętaj, że Piotr Maroń uratuje Cię !!!

 

W ostatnich dniach została przez Piotrka pięknie odrestaurowana stara podstawka pod mszał z 1947 roku. Podstawka ta była kiedyś ozdobą naszej kaplicy i bardzo nam zależało, żeby odzyskała dawny blask oraz wróciła na ołtarz przynajmniej na największe nasze uroczystości. Stare drewno zostało wyczyszczone, pomalowane, pouzupełniane zostały także brakujące drewniane elementy.  On jest naprawdę zdolny, nie każdy ma tę cierpliwość by dłubać i robić takie drobne, małe dzieła.

A Piotr pomaga nam w sołectwie bardzo wiele. Jego prace m.in to kolorowe stoły na placu zabaw dla dzieci, pamiątkowe drzewka z drewna  na uroczystość wręczenia naszym strażakom sztandaru, pamiątki wykonane dla niektórych zespołów występujących na naszych festynach, okienka do kapliczki Jona teraz ta podstawka i wiele, wiele innych drobnych prac, które są wykonane m.in.  w salach spotkań.

Piotrek dziękujemy Ci bardzo ,przede wszystkim za to, że nigdy nie odmawiasz  w potrzebie, Twoja pomoc jest nam potrzebna i wiedz, że naprawdę ją doceniamy.

DSC04161 DSC04160 DSC04159

 


Comments are closed