WYCIECZKA SOŁECKA W GÓRY STOŁOWE <——— KLIKNIJ, ABY OTWORZYĆ PLAKAT

Góry Stołowe – piękne,niezwykłe, inne, jedyne w Europie o budowie płytowej . To tam w tym roku   04 lipca zapraszam Was na wspólną wycieczkę. Wyjazd ok 5.00 rano do Adrspachu – Skalnego Miasta w Czechach. Tam jest pięknie, wierzę ,że po 3 godzinnym zwiedzeniu tego parku wyjdziecie z niego tak jak ja kiedyś z moją rodziną pod wielkim wrażeniem. W parku tym będziemy spacerując oglądać wielkie masy skalne,wdrapywać się po długich stromych schodach by popłynąć łódką po niewielkim jeziorku. Około godz. 13.00 wrócimy do Kudowy – a tu Park Zdrojowy, jedyna w Europie Kaplica Czaszek, niezwykły park japoński -drugi w Polsce obok wrocławskiego, jednak stworzony przez jedną prywatną osobę, wielkiego miłośnika kultury japońskiej. Będziemy także w gospodarstwie Państwa Lech, którzy uprawiają na 20 ha aronię, jeśli czas pozwoli będziemy tam degustowali produkty , które oni wytwarzają z tej właśnie aronii. Około 17.00 drogą 100 zakrętów pojedziemy do Wambierzyc by zwiedzić Bazylikę- dolnośląską Jerozolimę , ruchomą szopkę oraz Skansen , gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Około 19.30 przyjazd do Polanicy Zdrój i tam około godziny czas na Park Zdrojowy, pijalnię wód i deptak. Około 21.00 będziemy wyjeżdżać do domu.

Wycieczka zupełnie inna od tej z zeszłego roku: będą widoki górskie i olbrzymie skały, piękne parki zdrojowe i zdrowa woda do poczęstunku, coś sakralnego i japońskiego, jakieś nowe smaki czyli dla każdego coś ciekawego. Przewodnik też będzie z nami cały dzień.

Koszt 110 zł osoba dorosła , 95 zł dzieci i młodzież (najdroższy koszt to wynajęcie autokaru: prawie 500 km, tereny górskie, wjazd do Czech oraz dwóch kierowców – 2200 zł ), reszta to usługa przewodnika, ubezpieczenie oraz bilety wstępu.

Zapraszam do zapoznania się z plakatem

 


Comments are closed