W środę 14.11.2012r. na godz.9.00 pojechałam razem z panami – Waltrem Speil i Rajnoldem Zając do Lasowic Wielkich na sesję, by tam osobiście podziękować Wójtowi P. Danielowi Gagat, zastępcy wójta P. Krzysztofowi Lach, który był osobiście z każdym transportem u nas w Rzędowicach oraz sołtysom za pomoc i zaangażowanie w zbiórce zboża, siana i słomy. Zostaliśmy przyjęci bardzo serdecznie.

Opowiedziałam o Rzędowicach, podziękowałam, wręczyłam 14 podziękowań dla sołtysów i mieszkańców Gminy Lasowice Wielkie. Pan Wójt otrzymał książkę z naszą dedykacją, którą przekazała mi Pani Burmistrz autorstwa Pawła Mrozka „Portrety wsi ziemi dobrodzieńskiej”, w której opisane są wszystkie sołectwa wraz z historią i galerią zdjęć.

Padło dużo ciepłych słów, chyba poruszyliśmy serca wszystkich na sali. To niesamowite ile proste słowo, proste podziękowanie może uczynić radości. Ci ludzie na to nie czekali, ale widząc ich oczy pełne łez wspólnie stwierdziliśmy, że było warto tam jechać. Dla takich chwil warto żyć. Podziękowałam w imieniu wszystkich rolników najpiękniej jak potrafiłam.

Z gminy Lasowice otrzymaliśmy zboże, siano, słomę i pieniądze oraz mnóstwo życzliwości… Kolejne transporty słomy w najbliższych dniach jeszcze do nas przyjadą.

Na koniec zostaliśmy zaproszeni na poczęstunek do gabinetu Wójta.


Comments are closed