Na wycieczkę jedziemy w piątek 04.07.2014 r. Zbiórka uczestników o 4.35 na parkingu przy kaplicy. Proszę o punktualne przybycie , tak żebyśmy o 4.45 odjeżdżali autobusem. Jedzie nas duża 45 osobowa grupa ,dlatego musi być zdyscyplinowanie od samego początku. Ok. 8.15 powinniśmy być na przejściu granicznym w Kudowie, tam też wsiądzie nasza Pani przewodnik , która pozostanie z nami przez cały dzień. Pierwsza atrakcja to Skalne Miasto w Czechach – Adrspach- a tam trzy godziny zwiedzania ciekawych form skalnych,schodki, mosteczki i rejs łódeczką po jeziorku. Około godz 13.30 powinniśmy być z powrotem w Kudowie i tu zwiedzimy park zdrojowy oraz Kaplicę Czaszek. Tu także zjemy obiad , każdy otrzyma drugie danie jakie zadeklarował (do wyboru każdy miał 2 rodzaje dań), a oprócz tego rosół i sok dla wszystkich.  Dalej jedziemy do Jarkowa , będzie to ok.16.oo – tutaj podzielimy się na dwie grupy : jedna grupa uda się do Ekoaronii , druga do ogrodu japońskiego i po 45 min się wymienimy. Ogród leży w bezpośrednim sąsiedztwie gospodarstwa Eko-ar, a podział ten ułatwi Państwu Lech sprawne przeprowadzenie degustacji dla wszystkich uczestników. Po godzinie 18.00 będziemy w Wambierzycach, tu zwiedzimy Bazylikę oraz skansen u sołtysa. Ostatnim punktem wycieczki będzie Polanica i park zdrojowy oraz pijalnia wód. Około godz. 21.00 będziemy wyjeżdżać do Rzędowic. Powrót liczę nie wcześniej jak po 23.00.

20121211231003 kaplica2 adr7 Maly wodospad. kudowa-zdroj 3

Kalkulacja ceny wycieczki była przeprowadzona przy minimum 30 osobach, ze względu na to ,że jedzie tak silna 45 osobowa grupa  udało się nieco zaoszczędzić i za to u Państwa Lech będziemy mieli pełną degustację około 10 produktów takich jak soki, drżem,nalewka,syrop, aronia w czekoladzie , aronia z chrzanem itp. Także  rosół i sok w daniu obiadowym jest pokryty z kosztu Waszych wpłat , jedynie dopłacaliście po 15 zł za drugie danie

O tym nie wolno zapomnieć i zabrać obowiązkowo:                     

dokumenty- dowód osobisty, dzieci także obowiązkowo dowód lub paszport , legitymacje szkolne do uzyskania  zniżek , wygodne buty, najlepiej adidasy, kurtkę lub płaszcz przeciwdeszczowy oraz aparat fotograficzny , dobry humor. Zapamiętajmy także ,że w Ekoaronii będzie możliwość zakupu ekologicznych produktów z aronii .

Drodzy „wycieczkowicze” zaplanowałam wszystko w najdrobniejszych szczegółach, opłaty, obiad , ubezpieczenie , przewodnika, wszystkie możliwe zniżki, ale to wszystko co mogłam zrobić – nie mam wpływu na pogodę oraz na atmosferę podczas wycieczki. Jedzie bardzo fajna grupa , dużo osób tych , którzy byli we Wrocławiu, wszyscy się znamy i tylko od nas wszystkich i każdego z osobna będzie zależała atmosfera.  Zróbmy wszystko ,żebyśmy zapamiętali tę wycieczkę na bardzo długo. 

 

 

 


Comments are closed