30.11.2012 r. w Zawadzkiem odbyła się konferencja podsumowująca realizację Projektów w ramach programu PROW na lata 2007-2013 z działania 4.1/413-Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju, złożonych za pośrednictwem Stowarzyszenia LGD ” Kraina Dinozaurów”. Razem z Edytą wzięłyśmy w niej udział.
Zaprezentowano wszystkie zrealizowane lub w trakcie realizacji projekty, był czas na dyskusję i wymianę doświadczeń, krótki występ chóru „Colnovica” z Kolonowskiego, oraz wszystkim beneficjentom wręczono pamiątkowe tabliczki i drobne upominki.
W LGD „Kraina Dinozaurów” działa mnóstwo stowarzyszeń i osób prywatnych, ale tak naprawdę projekty piszą w większości ciągle te same stowarzyszenia lub gminy. Tu chciałam poinformować, że Gmina Dobrodzień jest gminą w ścisłej czołówce pod względem pisania projektów.

Jeśli chodzi o nasze Stowarzyszenie to napisaliśmy 2 projekty z tego działania
1. SWOJSKIE I ZDROWE – złożony w 2010 r. na ogólną kwotę ponad 7000 zł Kwota dofinansowania, którą otrzymaliśmy to 5319,39
2.
KUCHNIA TO PODSTAWA – złożony w 2012 r. na ogólna kwotę 20 265,40 Staramy się o dofinansowanie w kwocie 13 645,64 Projekt jest w trakcie realizacji, podzielony jest na 2 części. W grudniu składamy w UM w Opolu 1-szą część wniosku o płatność.

Nie chcemy nic obiecywać, ale myślę, że znowu coś tam wymyślimy i spróbujemy przy ogromnej pomocy „naszego dobrego Aniołka” – (Gośka pozdrawiam i dziękuję) w przyszłości znowu coś dobrego dla Rzędowic napisać.
Na razie to mamy ogrom papierków z obecnego projektu, a to dopiero początek. Jak dobrze pójdzie to o tym projekcie „powinniśmy zapomnieć” w pierwszej połowie 2014 roku.


Comments are closed