Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Rzędowickiej w lutym złożyło wniosek o dofinansowanie w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego PROW na lata 2007-2013 w zakresie małych projektów pt. ” KUCHNIA TO PODSTAWA” Wniosek otrzymał największą ilość punktów ze wszystkich złożonych wniosków. 25.07.2012 roku podpisaliśmy z Urzędem Marszałkowskim w Opolu umowę na kwotę 20 265,40 z tego 13 645,64 chcielibyśmy otrzymać dofinansowania. Remont kuchni podzieliliśmy na 2 etapy. Pierwszy już zakończyliśmy – właśnie składamy wniosek o 1-szą transzę przelewu.

Na ten zakończony etap składały się roboty hydrauliczne, elektryczne i budowlane. Z hydrauliki zostały położone nowe rury, przeniesiony na wewnętrzną ścianę zlewozmywak, kupiony podgrzewacz do wody – tu wszystkie prace wykonał Arnold Sacha. Całą nową elektrykę wykonał dla nas Romek Zając pod okiem Andrzeja Badury ,zaś firma Speil wykonała dla nas roboty budowlane czyli; ocieplenie ścian, obniżenie sufitu, wylewki podłogowe. Glazurę i terakotę położył Arnold Kraska pod przewodnictwem Erwina Speil. Wszystkie te osoby jako nasi mieszkańcy, ale przede wszystkim jako fachowcy wykonali te prace dla nas za darmo i jest to wliczone w projekt jako nasz wkład własny.

Kuchnia już prezentuje się pięknie. Kiedyś były zawilgocone ściany, stale zamarzająca woda, zmywanie w zimnej wodzie, mało miejsca w szafkach kuchennych i potargane wykładziny. Teraz jest przede wszystkim bardziej nowocześnie, bezpiecznie i przyjemnie dla ludzi tam przebywających.
W przyszłym roku zakupimy całe nowe wyposażenie: piec, mikrofalówkę, talerze, sztućce.

Jeszcze mnóstwo roboty papierkowej przed nami, ale jak zaczęliśmy musimy skończyć. Na razie jesteśmy na półmetku, a efekt już jest zadowalający.
Oby tylko tak dalej dobrze szło.

Na koniec składam wielkie podziękowania dla naszych fachowców, którzy swoją pracą bardzo pomogli nam w realizacji tego projektu. Wszystkie prace zostały wykonane na wysokim poziomie. Dziękuję też naszej byłej mieszkance Małgosi Dykta, która prywatnie w ogromnym zakresie pomaga nam papierkowo przebrnąć przez gąszcz wymagań.
Cieszymy się Gośka, że Twoje serce gdzieś tam pozostało choć troszkę w Rzędowicach, bo bez Ciebie byłoby ciężko.


Comments are closed