Pada śnieg mroźny śnieg, Boże Narodzenie zbliża się
Boże Narodzenie przyszło cichutko
Posłuchaj jak stuka kolęda w serduszko


Tradycyjnie już w niedzielę poprzedzająca święta organizowane jest w Rzędowicach spotkanie opłatkowe dla członków Mniejszości Niemieckiej – Koło Rzędowice oraz Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Rzędowickiej.
W tym roku takie spotkanie odbyło się 23.12. o godz. 15.00
Mieszkańcy na początku zostali powitani przez prezesów organizacji, a następnie został im przedstawiony spektakl słowno – muzyczny pt ” Kolęduje Tobie moje serce”.
Były wiersze, wspólnie śpiewane kolędy i mnóstwo wzruszeń szczególnie za sprawą najmłodszych uczestników Judyty Maroń i Denisa Jeziorowskiego, którzy wcielili się w postacie Maryi i Józefa.
Po godzinnym przedstawieniu ksiądz proboszcz pobłogosławił opłatki , którymi wspólnie podzieliliśmy się składając sobie życzenia.
Nie był to jednak koniec miłych rzeczy – otóż w trakcie poczęstunku wystąpił dla nas duet dziecięcy Simona i Denis z Warmątowic, którzy pięknie zaśpiewali i zagrali na trąbkach kolędy w języku niemieckim i polskim oraz śląskie piosenki biesiadne.
Podczas ich występu także trzy świąteczne wiersze w języku niemieckim wyrecytowała Klaudia Sklorz. br>

Organizatorzy dziękują osobom ,które pomogły w przygotowaniu spotkania, wszystkim występującym w spektaklu , proboszczowi oraz mieszkańcom za przybycie i miłą atmosferę.

 

 

Wszystkim mieszkańcom zdrowych, radosnych i błogosławionych Świąt
życzy
Sołtys i Rada sołecka


Comments are closed