W poniedziałek 22.09.2014 r. odbędzie się u nas zebranie mieszkańców naszego sołectwa, na którym będziemy głosowali m.in. zadania do wykonania w roku 2015 z funduszu sołeckiego. Do końca sierpnia proszę o realne propozycje, muszę mieć jeszcze potem parę dni na skonsultowanie propozycji z Urzędem Gminy.

Przypominam – do wydania mamy kwotę około 18 600 zł, musimy ją wydać w ciągu 1 roku , nie możemy liczyć na tylko częściowe pokrycie z funduszu jakiegoś dużego zadania, bo gmina nam nie dołoży. Dlatego wykonanie oświetlenia ,drogi to jest koszt ponad nasz budżet. Orientuję się już od ponad pół roku, czy na Pustkowiu możemy przeznaczyć fundusz na uporządkowanie spraw z gruntami i zawsze otrzymuję odpowiedź ,że tę sprawę Urząd Gminy chce załatwić sam, poza funduszem sołeckim.

Propozycje , które już mieszkańcy podpowiadają to:wymiana wszystkich zniszczonych bram, drzwi w stodole z zachowaniem starych okuć w centrum wsi przede wszystkim ze względów estetycznych, zakup akcesoriów do gry w siatkówkę (siatka , wyjmowane słupki) , zakup kosza do koszykówki oraz bramki do piłki nożnej – a to wszystko dla dzieci i młodzieży na naszym placu festynowym przy placu zabaw, zakup 1-2 urządzeń siłowych na plac zabaw. Już mam konkretną propozycję Romka Zająca, który ciągle coś nam ulepsza pomimo ,że już rok nie mieszka w Rzędowicach ,że służy pomocą w jeszcze lepszym rozświetleniu placu festynowego, gdybyśmy tam próbowali go bardziej rozbudować pod względem sportowym .

Czekam na inne Wasze propozycje do końca sierpnia…. tylko proszę realne na nasz budżet

 

 

 


Comments are closed