W najbliższym czasie chcemy zakupić świece do naszej kaplicy. Planujemy zakupić  świece na ołtarz, ale takie które moglibyśmy używać także podczas uroczystości na zewnątrz . Te 2 zewnętrzne świece , które mamy obecnie są  za wysokie, ich wkłady są pouszkadzane, jedną z nich do pionu prostujemy na zapałkach i przed każdą uroczystością jest duży problem i strach czy podczas wiatru nie przewrócą się.Świece,które obecnie stoją na ołtarzu też będą na przemian z zakupionymi nowymi zdobić ołtarz, jednak tych świec nie możemy używać na zewnątrz.

Oprócz tradycyjnych ołtarzowych chcemy zakupić 2 świece pogrzebowe. Modlitwy za naszych zmarłych odmawiane są w kaplicy i zapewne takie świece są bardzo potrzebne, bo wniosłyby na ołtarz typowo żałobny akcent.

8 swieca22(przykładowe wzory świec)

Zakup  świec olejowych z wkładami, podstawkami, osłonkami to koszt około 700-800 zł.

Prosimy Was o wsparcie, bo wszyscy korzystamy z kaplicy i myślę ,że wszyscy jesteśmy dumni z tego, że mamy taką perełkę, którą sami utrzymujemy w naszej wsi.

Już dziś dziękuję rodzinom ,które podczas zbiórki podatku przekazały pieniążki na ten cel. Sugerujemy kwotę 20 zł , ale cieszy nas każdy złotówka.

Pieniądze można składać u sołtysa- nie będę zbierała osobiście po domach ,bo to ma być datek dobrowolny nie przymus. Dlatego proszę Was ,jeżeli uważacie ,że jest to zakup potrzebny wesprzyjcie drobną kwotą ten cel. Przekażcie też tę informację mieszkańcom , ludziom starszym ,którzy nie korzystają z internetu, bo oni  także zawsze z największą  radością wspierają zakupy do naszej kaplicy.

Ilość zakupionych świec będzie zależała od kwoty, którą uda nam się zebrać.


Comments are closed