W dniu 27.11 2014 r. w naszej jednostce OSP został zamontowany tak długo wyczekiwany przez naszych strażaków  system selektywnego powiadamiania DSP.

Zintegrowany System Alarmowania i Ochrony Ludności DSP-50 jest przeznaczony do zdalnego, radiowego uruchamiania syren alarmowych Obrony Cywilnej i Ochotniczych Straży Pożarnych oraz do alarmowania/powiadamiania osób wyposażonych m.in.w telefony komórkowe .

Co to oznacza w takim prostym znaczeniu? Otóż teraz to Straż Pożarna w Oleśnie będzie uruchamiała syrenę alarmową , a na telefony komórkowe naszych strażaków będą momentalnie przychodziły informacje o powstałym zagrożeniu wzywające ich do udziału w akcji. Oczywiście w każdej chwili, gdyby działo się coś niedobrego u nas w Rzędowicach też będzie można  tak jak do tej pory szybko podbiec i uruchomić syrenę oraz momentalnie dzwonić na numer 998.

DSC05575 DSC05574 DSC05571

Koszt takiego systemu razem z montażem to około 9000 zł.  Za system w całości miał  zapłacić Urząd Gminy , jednak w ostatnich dniach zostaliśmy niespodziewanie poinformowani ,że Urząd otrzyma  2420 zł dotacji ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu.

My też nie czekaliśmy ani chwili dłużej, tylko szybkie pukanie do gabinetu Pani Burmistrz z prośbą i konkretną propozycją, by zgodziła się na kolejny zakup do straży- no bo przecież Gmina zaoszczędziła, więc super by było ,żeby ta kwota przynajmniej w części pozostała w naszej jednostce.

No i kto puka i ładnie prosi to otrzymuje .

A co? W ciągu paru dni dojedzie do straży prawie 10 m drabina aluminiowa .

DRODZY STRAŻACY -Dziękujemy Wam za to co robicie dla Waszej strażnicy i naszych Rzędowic, za Wasze zaangażowanie, pozyskiwanie środków, za Wasze pomysły i pomoc w każdej sytuacji.

… a to jeszcze nie koniec w tym roku ich pozyskiwania pieniążków- już projektujemy kalendarz na 2015 r i zapewne nasze dziewczyny strażaczki zapukają pod koniec grudnia do każdej rodziny rozprowadzając kalendarze , by prosić o symboliczne wsparcie. A zbierać będą na nowe dresy dla naszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

 

 

 


Comments are closed