Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości,

ten nie jest godzien szacunku teraźniejszości ani prawa do przyszłości.

Nasza rzędowicka historia już się tworzy. Projekt „Poznać i zapamiętać” zaczęliśmy realizować. Pięć tablic z historią szkolnictwa, dziejami pożarnictwa, historią kamienia-głazu, kapliczki Jana oraz starej karczmy już jest zrealizowana . Dwaj panowie Norbert Wildau i Marian Sacha wkopali wszystkie tablice w miejscach , które wcześniej zaplanowaliśmy. Dzięki także Rajnoldowi Zając za pomoc w usadowieniu tablicy przy straży oraz Damianowi Kompała za  pomoc z tablicą przy głazie.

DSC05623 DSC05624 DSC05626 DSC05628 DSC05629 DSC05631 DSC05632 DSC05633

Teraz czekamy na największą tablicę z mapą sołectwa- prace nad nią ciągle trwają , ale wiem ,że zbliżają się do końca i w styczniu myślimy powinna być już  wkopana . Przypominam całą historię projektuje i wykonuje  dla nas Pracownia Plastyczna Pana Pawła Mrozek , współpracując z Panią Elżbietą  Sacha.

A na koniec…  największa praca , czyli witacz. Piotr Maroń już wykonuje drewniane elementy, ze Stowarzyszenia zakupiliśmy już drewno, zapłacone mamy już także usługę wykonania stelaży, więc na razie wszystko zmierza w dobrym kierunku.

 

 

 


Comments are closed