Parę lat temu z niewiadomych przyczyn uległa zniszczeniu okrągła pieczęć , którą posługiwała się nasza OSP. Pieczątka się zachowała, jednak znak graficzny czyli ta cała guma uległa tak jakby stopieniu. W ostatnich tygodniach Zarząd OSP postanowił wykonać nową pieczęć na wzór tej starej z niewielkimi zmianami . Wzorowaliśmy się na odcisku pieczęci ze starych dokumentów strażackich , bo z tej  zniszczonej  niewiele można było odczytać

Poprosiliśmy o pomoc Pana Pawła Mrozka , który wykonał dla nas nowy projekt , zasugerowaliśmy także ,żeby na pieczęci znalazła się data powstania jednostki 1930 rok, a średnica pieczęci według pomiarów starej powinna mieć około 35-36 mm.

Otrzymaliśmy do akceptacji 2 wzory różniące się jedynie opisem nazwy jednostki ,szerokość 36 mm- taka jest szerokość standardowa większości pieczątek okrągłych. Wybraliśmy wstępnie wzór  drugi z napisem OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA * RZĘDOWICE* , ponieważ wydawał nam się bardziej czytelny i zleciliśmy Panu Mrozkowi jej wykonanie.

OSPRzdowice-pieczw1 OSPRzdowice-pieczw2

Za 2 dni otrzymałam na adres  mailowy taką informację od Pana Pawła

Pani Ewo,

skierowałem projekt pieczęci do wykonania, jednak wykonawca zwrócił uwagę, że projekt nie odpowiada uchwale Zarządu Głównego OSP. Przesyłam tę uchwałę do wglądu. Z mojego rozeznania wynika, że Was dotyczy punkt IV tj. załącznik nr 6 do uchwały ZGZ OSP RP. Napis powinien zatem brzmieć … w Rzędowicach, o 4 mm zwiększy się też średnica pieczęci. Jednak decyzja należy do Was – będę oczekiwać Waszego maila.

Pozdrawiam, Paweł Mrozek

 Oto treść uchwały :

20150327130323681 <——– KLIKNIJ, ABY OTWORZYĆ

 

… no i wszystko było jasne, która  propozycja projektu powinna być na pieczęci. Wykonaliśmy pieczęć zgodnie z uchwałą Zarządu Głównego OSP.

Bardzo cenimy sobie współpracę z Pracownią Pana Mrozka, jak widać nie zleca wykonania swoich projektów przypadkowym ludziom ,którzy nie byliby w stanie może skorygować  błędów, tylko są to osoby, które znają się na przepisach .

Za projekt i wykonanie pieczęci jednostka zapłaciła 123 zł .

Stara pieczątka zostanie zachowana na pamiątkę .

DSC05833 DSC05836 DSC05837 DSC05838


Comments are closed