Na początku maja każdego roku odbywają się uroczystości związane ze św Florianem – który jest patronem strażaków. Zawsze w Gminie Dobrodzień inna jednostka organizuje tzw ” gminnego Floriana”.  W tym roku ten zaszczyt przypadł OSP Klekotna. Dlatego to właśnie do nich nasza jednostka w sobotę 09.05 pojechała, by najpierw uczestniczyć w Kolonii Łomnickiej we Mszy Św, a potem razem z innymi strażami naszej Gminy świętować swoje święto.

W niedzielę natomiast 10.05. nasi strażacy uczestniczyli w XIX Pielgrzymce Strażaków na Górze Św. Anny. Pontyfikalna Msza św. w Grocie Lurdzkiej odbyła się o godz. 11.30 pod przewodnictwem bpa Rudolfa Pierskały. Po Mszy św.wszyscy wzięli udział w procesji z Groty Lurdzkiej do pomnika św. Jana Pawła II.

DSC05920 DSC05918 DSC05914 DSC05912

 


Comments are closed