Miło nam poinformować ,że pozytywnie zakończyliśmy nasz projekt „Poznać i zapamiętać”. W dniu 19.06.2015 r. Urząd Marszałkowski w Opolu przekazał zlecenie płatności Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na kwotę 9 274,20.

20150624070223956 <——- KLIKNIJ,ABY OTWORZYĆ

 Cały projekt począwszy od pomysłu , poprzez realizację , składanie dokumentów był ekspresowy.Wszystko szło szybko, bez większych problemów, tak bardzo szczegółowo złożyliśmy 30.03.2015 wniosek o płatność,że jedyne pierwsze poprawki, które dostaliśmy były naprawdę „kosmetyczne”.

 

 Przypominam projekt złożyliśmy na kwotę 11 982,96 – z tego chcieliśmy uzyskać dofinansowania  9 274,20  i tak też się udało. Kwota 2 708,76 to wkład własny Stowarzyszenia, ale tak  naprawdę to około 1400 zł wydaliśmy w pieniążkach , reszta to gratisowa robocizna naszych mieszkańców ( Piotra i Beaty Maroń, Norberta Wildau i Mariana Sacha).

Projekt napisało nasze  Stowarzyszenie, zaś osoby odpowiedzialne za wszystko to Ewa Wildau i Marian Sacha.

Pozwolę sobie w swoim i Mariana imieniu jeszcze raz tak ogólnie podziękować naszym wykonawcom usług, Gosi Dykta , Pani Eli i wszystkim  mieszkańcom, którzy pomogli przy ustawianiu tablic i witacza.

 Czy warto było ? Ja wiem ,że tak – bo za bardzo małe nasze  pieniądze mamy tablice edukacyjne i witacz, które wyglądają pięknie, są nowością na dobrodzieńskiej wsi ale przede wszystkim uczą i przekazują naszą lokalną historię nam oraz osobom nas odwiedzających – a to był główny cel projektu

Dalsze plany ?  –   W tym roku nie będzie żadnych naborów nowych projektów, ponieważ jest tworzona nowa strategia działania na kolejne lata i ten rok jest takim rokiem przejściowym dla wszystkich LGD. Zobaczymy jakie nakreślą nam kierunki,  więc dopiero potem będziemy szybko zastanawiać się co dalej.

 


Comments are closed