Za parę dni nasza trzecia już wycieczka sołecka w piękne Beskidy.Program ułożyłam tak, byśmy zobaczyli jak najwięcej, ale także byśmy docenili bogactwo tego regionu i jego kulturę. Wyjeżdżamy o godz 6.00 rano – czyli zbiórka o 5.50 – oczywiście z parkingu w Rzędowicach. Na godz. 9.00 po drodze z krótkim postojem musimy być na wiślańskim rynku. Tam spotkamy się z naszą przewodniczką , która będzie nam towarzyszyła przez cały dzień.

A dalej….  krótki spacerek po rynku,Adam Małysz z białej czekolady, amfiteatr…..

A potem już przyspieszamy i na początek niesamowita Galeria Adama Małysza- znajdują się tam wszystkie jego puchary, medale, kryształowe kule oraz wiele pamiątek związanych z jego karierą sportową.

Około 11.00 pętla cieńkowska – czyli piękne widoki, przejazdy kolejką linową  oraz skocznia Małysza w Wiśle Malince.

Około 13.00 wyruszamy na tzw .pętlę beskidzką, po drodze przejedziemy obok zapory na jeziorze czerniańskim i pałacyku prezydenckiego. Będziemy przejeżdżać przez Istebną , Koniaków , Węgierską Górkę aż do samego Żywca. Po drodze oczywiście postoje – ta trasa to przede wszystkim piękne widoki, ale to właśnie tu zapoznamy się głównie z kulturą tego regionu. Pierwszy postój to malutka NIESPODZIANKA. Dalej obiad w góralskiej restauracji- każdy z Was dokonał wyboru spośród trzech zaproponowanych dań, myślę że będzie smacznie tak jak w zeszłym roku.

Po obiedzie Chata na Szańcach w Koniakowie, a tu największa trombita, piękne koronki, rzeźby- czyli całe bogactwo tego regionu. Tu też będzie można zakupić pamiątki, koronki, a obok w Kolibie świeżo wyrabiane oscypki, bundz itp

.

Po tej dawce kultury przejazd do Muzeum Browaru w Żywcu, tu podzielimy się na dwie grupy i zwiedzamy największe i najbardziej nowoczesne muzeum w Polsce, gdzie prawie wszystko można dotknąć . Po zwiedzeniu każda z grup uda się na poczęstunek: dorośli otrzymają piwo oraz pamiątkową szklankę, osoby do 18 lat otrzymają sok. Najprawdopodobniej potem będziemy mieli jeszcze około 30-40 minut czasu wolnego, by przejść do dużej restauracji żywieckiej , gdzie serwują różnego rodzaju smakowe piwa, więc będzie można trochę pokosztować.

Jednak….nie za dużo, bo przed nami jeszcze rejs po pięknym jeziorze żywieckim. Armator wesoło powiedział mi,że najważniejsze byśmy po tym browarze dojechali. On lubi im grupa weselsza tym lepiej. Jednak… moi wycieczkowicze – bezpieczeństwo najważniejsze.

W Rzędowicach powinniśmy być około 23.00

Zabieramy ze sobą: wygodne obuwie, wrzućcie jakiś płaszcz, pelerynę przeciwdeszczową, obowiązkowo aparat fotograficzny i osoby uczące się legitymację uczniowką

oraz UŚMIECH I DOBRY HUMOR.

To kolejna wycieczka , w której chcę Wam pokazać jak Polska jest piękna.W tym roku jedzie wyjątkowo dużo osób, ale jest to wszystko tak ułożone, że powinniśmy to wszystko zrealizować. Początek jest wolniejszy, potem dosyć przyspieszenie , a od browaru już luzik.

Cieszę się , że jest tylu chętnych na te wycieczki, dziękuję wam za to, jednak najbardziej dziękuję dużej grupie, która mi zaufała od początku i jedzie już po raz trzeci- to głównie dla Was tak bardzo się staram , by program był bogaty. Nie zwiedzimy indywidualnie tylu miejsc za taką cenę, a przede wszystkim z przewodnikiem – w grupie jest po prostu taniej , a i weselej,

Coś słodkiego też do poczęstunku jak zwykle zabieram.

Czekam na Was 10.07 wczesnym rankiem.

Ps.  Pozdrawiam z Podhala


Comments are closed