Szanowni mieszkańcy !!!

 W 2011 r. ustaliliśmy pewne zasady dotyczące sprzątania i dekoracji w naszej kaplicy. Przypominam ,że ustalone zostało,że każdy przed swoją mszą sobie posprząta kaplicę i każdy dowolnie w zależności co mu się podoba i na ile go stać udekoruje sobie ołtarz kwiatami.

Są rodziny , które zawsze o wszystko zadbają tak jak być powinno, jednak w ostatnim czasie  i dotyczy to głównie osób , które okazjonalnie zamawiają odprawienie mszy ,że niestety nawet nie dotkną miotły, nie mówiąc już o przetarciu kaplicy na mokro.

 Drodzy mieszkańcy w naszej kaplicy nie ma sprzątaczki i nie ma mojej zgody na sprzątanie , ani ja się nie zgadzam , by sprzątała Pani Marysia Dembecka. Wspólnie już w kilka osób wykonujemy na zewnątrz kaplicy wszystkie prace, więc bardzo proszę o to by zadbać przynajmniej o czystość w środku. Jeżeli decydujemy się na Mszę św. w kaplicy z czego zapewne wszyscy mieszkańcy się cieszą to musimy też dostosować się do zasad , które przyjęliśmy .

My posprzątamy w maju, w październiku , jeżeli nie byłoby mszy, a są nabożeństwa majowe bądź różańcowe.

Proszę także zapamiętać ,że w wielkim poście nie dekorujemy kaplicy żadnymi kwiatami !

Druga sprawa to śmieci na naszym przystanku w centrum wsi. Kosz oczywiście  służy do wyrzucania śmieci, ale obierki z ziemniaków popakowane w woreczki co to ma znaczyć i kto to ma sprzątać ? – to nie jest kosz na takie rzeczy.Jednorazowo zostało to sprzątnięte, ale więcej nikt  nie będzie reagował , niech sobie „ te cuda” z kosza wyłażą i straszą.

 


Comments are closed