Strażacy z naszej jednostki jak zwykle na początku maja obchodzą swoje święto. Z tym też związane są różne uroczystości. I tak w ostatnich dniach w sobotę 07 maja nasi druhowie uczestniczyli w uroczystym nadaniu sztandaru jednostce z Główczyc oraz w Główczycach właśnie przy tej okazji świętowali tegorocznego gminnego Floriana. Podczas tych uroczystości odznaką „wzorowy strażak” został odznaczony druh naszej jednostki – Martin Zając.

W niedzielę natomiast 08 maja udali się na XX  Pielgrzymkę Strażaków  na Górę Św. Anny, by o 10.30 wziąć udział w uroczystej Mszy św. w Grocie Lurdzkiej , której przewodniczył opolski biskup pomocniczy Paweł Stobrawa. Piękna pogoda sprawiła ,że do Sanktuarium przyjechało wiele jednostek. Pocztów sztandarowych było aż 139 .

 …a  po świętowaniu … szara rzeczywistość.

 Wykorzystując sprzęt strażacki w sobotę  pod ciśnieniem spróbujemy wymyć kostkę brukową wokół kaplicy.  Może „ten zabieg” na trochę zatrzyma rosnący tam skrzyp i mech, którego nie można się pozbyć i jest go coraz więcej. Być może bliskość rzeki sprawia,że jest tam wilgotno, dlatego te chwasty tam tak chętnie rosną. Być może okaże się też ,że będzie to ” walka z wiatrakami”, ale spróbować musimy,może na trochę będzie spokój z tym zielskiem.

Powoli także myślimy  nad ołtarzem na Boże Ciało, bo w tym roku nasza kolej na przygotowanie.

DSC07659 IMG_1958 IMG_1931 IMG_1847


Comments are closed