1. „Wielkie ślizganie”- radość dla dzieci, pomoc dla Jurka

W lutym do naszej mniejszości wpłynęła prośba o przystąpienie do akcji „Wielkie ślizganie”. Adresatami jej byli wychowankowie domu dziecka, jednak najważniejszym punktem akcji było wsparcie dla 9-letniego Jerzego Rominkiewicza. Chłopiec cierpi na młodzieńcze systemowe zapalenie stawów. Jurek jest wnukiem zmarłego w ubiegłym roku zasłużonego samorządowca i działacza mniejszości niemieckiej Bernarda Kusa. Choroba spadła na niego niespodziewanie. Jeszcze rok temu był radosnym i zdrowym 8-latkiem i bardzo zdolnym uczniem. Nasza mniejszość wśród swoich członków przeprowadziła zbiórkę , a kwotę którą udało się zebrać  wysłano 26.02.2016 r.

Poniżej podziękowanie za piękny gest  dla DFK Rzędowice.

 

2. Spotkanie w Pludrach

03.04.2016 r. członkowie Deutsche Minderheit Rzendowitz  na zaproszenie Zarządu D.F.K. Pluder uczestniczyli w spotkaniu integracyjnym w Pludrach. Tematem była wymiana doświadczeń z działalności  tych dwóch Kół Mniejszości. Gościem na tym spotkaniu był sam szef Mniejszości Niemieckiej w Polsce Herr Bernard Gaida. Spotkanie upłynęło w niezwykle miłej i serdecznej atmosferze.

Przewodnicząca naszej mniejszości Pani Elżbieta Sacha w imieniu całego Zarządu D.F.K Rzendowitz dziękuje Zarządowi D.F.K. Pluder za zaproszenie, organizację spotkania i mówi -Do zobaczenia w Rzędowicach.

3. Muttertag

Zaproszenie na Dzień Matki

20160530070209712<—- KLIKNIJ, ABY OTWORZYĆ
…i nastał piątek . Dopisały obecnością mamy, była kawa, ciasto, śpiewano piosenki – jednym słowem było wesoło.
IMG_3269 IMG_3263 IMG_3261 IMG_3259 IMG_3252

 


Comments are closed