W piątek 23.09.2016 r. o godz 16.00 odbyło się zebranie sołeckie z udziałem władz Gminy.

Na początku parę słów powiedział do nas przedstawiciel policji na temat bezpieczeństwa, potem  oglądnęliśmy prezentację wykonanych zadań z funduszu sołeckiego w 2015 r. przez wszystkie sołectwa oraz zapoznaliśmy się z najważniejszymi inwestycjami w Gminie Dobrodzień.

Najważniejszym punktem zebrania były propozycje i głosowanie mieszkańców nad realizacją funduszu na rok 2017. Sołectwo Rzędowice miało do dyspozycji kwotę 20 800,23 .

Wszyscy mieszkańcy zgodnie poparli propozycję sołtysa i rady sołeckiej . I tak w 2017 r. za całą kwotę wykonany zostanie projekt i świetlenie uliczne ul. Dobrodzieńskiej w ilości 7 szt lamp począwszy od posesji Pana Wonsika skończywszy na ul. Wolnej.

Do  przyszłorocznego budżetu  Gminy zostanie także wprowadzone zadanie – wykonanie projektu na wykonanie  3 szt lamp (2 na ul. Dobrodzieńskiej i 1 na ul. Górnej).  My zaś wykonanie tych lamp  zaproponujemy do wykonania z funduszu na 2018 rok.

W sprawach różnych : poinformowałam o zysku z festynu , o odpuście i kolędzie – wyznaczyłam rodziny do goszczenia księży. Mieszkańcy poruszyli po raz kolejny sprawę łącznika z ul. Dobrodzieńskiej z ul. Oleską, poproszono o uwzględnienie w przyszłych planach cienkiego asfaltu na ul. Słonecznej, było zapytanie o ul. Mostową.

Dziękuję wszystkim mieszkańcom , którzy wzięli udział w zebraniu i przychylili się do naszej propozycji. Dziękuję Pani Burmistrz za ” dobre gesty ” w stronę Rzędowic- dzięki nim robimy coś, czego nie moglibyśmy zrobić tylko z funduszu.

Na sam koniec ja osobiście bardzo dziękuję Marianowi Sacha za drugi rok z rzędu ogromną pomoc w realnym przedstawieniu kosztów , za rysunki, mapy.  To w dużej mierze dzięki Tobie i Firmie w której pracujesz z konkretnymi dokumentami mogę iść na rozmowy do Pani Burmistrz i negocjować dodatkową pomoc. Marian wielkie dzięki.

 


Comments are closed