Drodzy mieszkańcy w ostatnich dniach przeprowadziliśmy zbiórkę taką sołecką na pomoc w odbudowie domu dla rodziny Andraczek , która w pożarze w dużej części go straciła.

Pieniążki można było wpłacić w 3 miejscach : u sołtysa, u Pani Eli Sacha i u Pani Basi Maleska.

To co udało się zebrać wprawiło nas w małe osłupienie, na tyle nie liczyliśmy

Zebraliśmy 8680 zł

Poinformowałam przed zbiórką ,że z radością pomożemy. Jednak poinformowałam też,że chcemy zapłacić za coś konkretnie, czy to za materiały czy za jakieś usługi i zdania nie zmieniliśmy -  po rozmowach wiem ,że Wy też tak chcecie. Jest ładna kwota – przekazaliście to na odbudowę i my  organizatorzy zbiórki mamy obowiązek rozliczyć się przed mieszkańcami ,że tak się stało. Zbieraliśmy na odbudowę domu i damy wszystko … ale na odbudowę domu.

Jestem w stałym kontakcie w sołtysem  Klekotnej Piotrem Mrugała – jego zdanie jest dokładnie takie samo. Dlatego na chwilę obecną czekamy, jak tylko coś ruszy, czy to jeszcze w tym roku czy już na wiosnę zapłacimy zebraną kwotą za konkretne rzeczy. Nasi rzędowiccy fachowcy też mają wykonywać tam prace, więc może by się udało połączyć ich robociznę z naszą zapłatą za potrzebne im materiały.

W najbliższych dniach skontaktuję się także z Proboszczem z Wysokiej i poinformuję go o dokładnie zebranej kwocie oraz liczę, że otrzymam więcej informacji na temat decyzji rodziny i ewentualnym terminie rozpoczęcia prac.

O jakichkolwiek ruchach z pieniędzmi i decyzjach, będę Was na bieżąco informowała.

 

 

 


Comments are closed