W 2017 roku na niemieckich stronach internetowych podano pełną listę powołanych, poległych, zaginionych i zmarłych w wyniku odniesionych ran w I wojnie światowej.

Wśród wymienionych miejscowości były także nasze Rzędowice (Rzendowitz, Lublinitz).
Adres internetowy strony podano na jednym z zebrań Międzygminnego Towarzystwa Regionalnego Dobrodzień – Zębowice, którego członkiem Zarządu jest Pani Ela Sacha. Mieliśmy wiedzę o kilku osobach, które  zaginęły lub zginęły ,nie wiedzieliśmy ,że naszych mieszkańców było aż tak dużo.
Liczba ofiar to 40 osób,  w tym 17-tu poległych, 17-tu zaginionych i 6-ciu zmarłych w wyniku odniesionych ran.

W naszej kaplicy znajduje się już tablica upamiętniająca ofiary II wojny światowej. Teraz ,kiedy po tylu latach mamy pełną wiedzę na temat ofiar z I wojny uważamy ,że też należy ich upamiętnić. Zostanie wykonana tablica , taka sama jak już jest w kaplicy i na niej będą wypisane wszystkie te osoby – nasi mieszkańcy

Do Waszej wiadomości podajemy listę ofiar: poległych, zaginionych i zmarłych w wyniku odniesionych ran w I wojnie światowej z Rzędowic. Te osoby będą wypisane na tablicy. 

Bez tytułu

Tablicę upamiętniającą w/w osoby planujemy wykonać z 1% podatku.

Bardzo prosimy Was o jego przekazanie na nr 

KRS 0000017757     koniecznie z dopiskiem Koło Rzędowice

Osoby, które nie rozliczają się z Urzędem Skarbowym mogą złożyć dobrowolny datek na ten cel u Pani Elżbiety Sacha. Wstępny koszt wykonania tablicy to około 1500 zł

Za każdą kwotę z góry dziękujemy.

 

 

 


Comments are closed