,

Drodzy mieszkańcy !!!

Miesiąc temu przeprowadziliśmy na terenie sołectwa zbiórkę na elektroniczne uruchomienie dzwonu w kaplicy. Po cichu liczyliśmy ,że będzie dobrze , bo na Was zawsze można liczyć ,co na przełomie lat pokazaliście niejednokrotnie. 

… ale ,że będzie aż tak dobrze, no to nie liczyliśmy. Wpłacaliście przez cały miesiąc.

Na chwilę obecną mamy – 8750 zł 

Na dzwon potrzebujemy 7200. Wierzymy ,że nic dodatkowego w kosztach nie wyskoczy, ale to będziemy mogli powiedzieć jak już będziemy rozliczeni z firmą. Każda złotówka , która zostanie będzie tylko i wyłącznie przeznaczona na naszą kaplicę. Już został zakupiony 5l. olej do świec i wykonane 2 nowe stroiki z kwiatów przy bocznych górnych figurkach. Ale to na teraz koniec.

Teraz już wszystko zostawiamy na dzwon. Potem jeżeli coś zostanie, a zostać powinno to zostaną zasilikonowane okna witrażowe w kaplicy, bo już od 2 lat tego wymagają. Myślimy też, by zmienić lampę pod daszkiem przed wejściem, bo wygląda już nieciekawie .Chcemy też wykonać tablicę poległych w I-szej wojnie światowej. Na tablicę też niektórzy z Was  przekazali 1% swojego podatku, jednak dokładną kwotę jaką udało się uzbierać Pani Ela pozna dopiero  pod koniec czerwca. 

Oczywiście o wszystkich ruchach z pieniędzmi będziemy Was na bieżąco informowali . Jak już wszystko wydamy to rozliczymy całą zbiórkę do ostatniej złotówki podając to do Waszej wiadomości.

My organizatorzy ( sołtys Ewa Wildau, Pani Ela Sacha i Marian Sacha) DZIĘKUJEMY, BARDZO, BARDZO DZIĘKUJEMY każdej rodzinie, każdej osobie, która przekazała pieniądze. Było Was wielu, kwota zmieniała się każdego dnia a nasze serducha się uśmiechały, bo wiedzieliśmy ,że jest bardzo dobrze. To tak cieszy i mobilizuje do dalszego działania jak się ma wsparcie w mieszkańcach. 

Teraz już tylko ,żeby wszystkie plany dobrze się udały, a znowu w kaplicy będzie kilka wykonanych prac i zakupionych kilka  potrzebnych rzeczy.

Jeszcze raz DZIĘKUJEMY !!!

 

 


Comments are closed