Miało w tym roku nie być , bo doba ma tylko 24 godziny ….a czasami to za mało, ale ……

….jedziemy….pomysły w głowie silniejsze od zmęczenia.

 Zapraszam Was wszystkich zarówno dzieci , jak i starszych na wycieczkę do Wrocławia.

                                           wro

Miasto to znamy z pieknych zabytków , bo zwiedzaliśmy je na naszej 1-szej sołeckiej wycieczce. Jednak to co proponuję Wam teraz to nowości Wrocławia ostatnich lat – nowości na skalę światową. To cuda natury, techniki i sprawności manualnych człowieka.  Będzie to wycieczka w spokojnym tempie, bez pokonywania długich dystansów – taka dla każdego.

 Zwiedzimy:

Afrykarium  ( około 3 godzin)- to największa atrakcja wrocławskiego ogrodu zoologicznego. To unikatowe na światową skalę oceanarium prezentujące wyłącznie gatunki zwierząt pochodzących z Czarnego Lądu. W specjalnym budynku, kojarzącym się z arką Noego, oraz w jego otoczeniu stworzono zwierzętom niemal domowe warunki, od oceanicznych głębi, przez plaże Morza Czerwonego po dżunglę Kongo. Zamieszkują je miedzy innymi zachwycające żółwie, kolorowe ryby, manaty hipopotamy, płaszczki, rekiny, pingwiny i krokodyle, oraz dziesiątki innych stworzeń. W Afrykarium powstało także formikarium, czyli dom dla mrówek żniwiarek.

Hydropolis ( około 2 godz.) – ultranowoczesne centrum wiedzy o wodzie, które jest jedynym takim obiektem w Polsce i jednym z nielicznych na świecie. Jest adresowane do wszystkich grup wiekowych, ale szczególnie zainteresowanie powinno budzić wśród dzieci i i młodzieży. Powierzchnia wystawy liczy ponad 4 tys. m2, a na zwiedzających czekają w sumie 64 interaktywne instalacje w ramach ośmiu stref tematycznych.

Kolejkowo – (około 1,5 godz.) - największa w Polsce makieta kolejowa, z jeżdżącymi miniaturowymi pociągami i samochodami.Przedstawione tu zostały autentyczne budowle z terenu Śląska i Dolnego Śląska. Makiety przedstawiają miniaturowych mieszkańców  w różnych sytuacjach dnia codziennego; przedstawione jest życie na wsi, wyprawy wysokogórskie, akcje ratunkowe. To jedyna makieta w Polsce, na której pływa statek oraz miejscami symulowany jest padający deszcz. W dziewięciominutowym cyklu odwzorowane są zmiany pory dnia, po których następuje noc, zapalają się uliczne latarnie oraz światła w budynkach. 

Po godzinie 19:00 udamy się spacerkiem – 1 km -  na wrocławki rynek  i tam około 1,5 godziny będzie czas wolny do indywidualnego zagospodarowania.

Planuję wyjazd około 6:30 – przyjazd około 22:00

Będzie też możliwość zjedzenia obiadu – jak tylko się zorientuję w cenach dam znać. Obiad jest płatny dodatkowo , oczywiście dla tych osób , które sobie życzą.

Plusy wyjazdu grupowego

- na samych biletach zwiedzanie w grupie a indywidualbie to jest różnica 18-19 zł, Ogólnie         bilety  do tych    atrakcji są drogie, ale za „perełki” się płaci

-w czwartek emeryci, renciści wchodza za 16 zł do Afrykarium na terenie zoo 

-w grupie mamy możliwość wynajęcia przewodnika w  punktach Hydropolis i Kolejkowo,   zwiedzając   indywidualnie takiej możliwości nie ma

- „integracja autokarowa”

Proszę tylko o zapisy ostatecznie do 14 .08.2018 , bo muszę zrobić rezerwacje. Wstępne oczywiście wykonam w najbliższych dniach , ale tu chodzi o jak najszybszą dokładność.

Mam też sierpień bardzo imprezowy, jeszcze dodatkwo festyn, łapcie mnie na telefon lub piszcie smsy w razie trudności kontaktu osobistego. O szczegółach poinformuję krótko przed wyjazdem

 


Comments are closed