STYCZEŃ

Do kasy straży wpływa 808 zł za rozprowadzone kalendarze na 2018 -ogółem nazbierano 1148 zł

Zebranie sprawozdawcze OSP.

LUTY

Zebranie sprawozdawcze Stowarzyszenia

Zebranie sprawozdawcze Mniejszości Niemieckiej – Koło Rzędowice

MARZEC

Biorę udział w walnym zebraniu LGD w Zębowicach

Zebranie sołtysów w Urzędzie Gminy – plan działania na cały rok

Mamy 3 przeszkolonych ratowników z OSP w udzielaniu I-szej pomocy – 60 godz. szkolenia

Biorę udział w gali sołtysów w filharmonii opolskiej

KWIECIEŃ

VIII zbiórka złomu – nazbierano 6290 kg + 150 zł . Do kasy skarbnika OSP wpłynęło 4300 zł

Przeprowadzona zostaje zbiórka na elektoniczne uruchomienie dzwonu w kaplicy. Zebrano 8750 zł

MAJ

Pielgrzymka strażaków na Górę Św. Anny

 Mniejszość Niemiecka zorganizowała Muttertag

CZERWIEC

Wystawiamy do konkursu kronik kronikę OSP – otrzymaliśmy wyróżnienie

LIPIEC

W kaplicy firma z podkarpacia zamontowała elektroniczny napęd do dzwonu

SIERPIEŃ

Strażacy dostali z Ministerstwa Sprawiedliwości deskę ortopedyczną, piłę ręczna do cięcia szyb, parawan i nóz do pasów bezpieczeństwa – pozyskana kwota 3098,70

Bawiliśmy się na festynie „Wszystko swojskie”

Odbyła się VI sołecka wycieczka – w tym roku zwiedziliśmy Wrocław

WRZESIEŃ

Mniejszość Niemiecka napisała projekt i zorganizowała wykład oraz wycieczkę rowerową śladami naszej lokalnej historii wraz z poczęstunkiem

Członkowie Mniejszości biorą udział w wycieczce do Czech oraz do Wrocławia na

Na zebraniu wiejskim uchwalamy zadania z funduszu sołeckiego do wykonania w 2019 roku – całą kwotę 27954,00. przeznaczyliśmy na projekt i zakup placu zabaw i urządzenia siłowego 3 w 1. Koszt całego placu – około 43 000 zł . Pozostałą kwotę około 16 000 zapłacimy ze Stowarzyszenia

PAŹDZIERNIK

Obchodzimy odpust w kaplicy

Zbieramy dary dla seminarium w Opolu

LISTOPAD

Strażacy pozyskują z MSWiA 3 kpl ubrań specjalistycznych na kwote 4000 zł . Dodatkowo za pieniądze ze swojej kasy   zakupują siekierę, łopaty, szpadle, widły i rękawice ochronne – kwota 1456 zł

Radną naszego sołectwa zostaje Pani Dorota Maleska

GRUDZIEŃ

OSP zakupuje ze swojej kasy lampę zespoloną z nagłośnieniem na dach wozu strażackiego - koszt 3001,20

Mikołajki – paczki dla dzieci z Mniejszości Niemieckiej i Stowarzyszenia

Spotkanie opłatkowe dla członków MN i Stowarzyszenia – dzieci przedstawiają Jasełka

Z funduszu sołeckiego zostają po części przygotowane prace związane z 3 lampami ulicznymi. Niestety ogólnopolskie kłopoty materiałowe chwilowo wstrzymały całkowite wykonanie usługi.

 W 2018 roku urodziło się 8 dzieci , zmarło 2 mieszkańców.

Drodzy Mieszkańcy  dziękuję Wam za cały rok, za dobre słowa, za czynną pomoc , za wsparcie finansowe przeprowadzanych zbiórek.

Dobiega końca moja II kadencja sołtysa. Tak jak zapowiadałam 4 lata temu nie będę już kandydowała na kolejną kadencję. 8 lat to dużo i mało – zależy z której strony się stoi. Ja uważam ,że długie „rządzenie” nie jest dobre dla żadnej ze stron.

Powoli już się „pakuję” … ale  jeszcze dużo spraw mamy zaczętych i to chciałabym doprowadzić do końca. Razem z Marianem Sacha cały czas pracujemy nad pracami związanymi z placem zabaw. Muszę też jeszcze podjąć rozmowę z nową władzą o 2 kolejnych nowych lampach obiecanych nam przez poprzednia władzę, które mają być wykonane w tym roku na ul. Górnej.

Czy byłam dobrym sołtysem? Nie mnie to oceniać – zapewne ilu mieszkaców tyle zdań. Na pewno wkładałam wiele serca i czasu w realizowane zadania. Jestem zadowolona z wzorowej współpacy w wszystkimi naszymi organizacjami. Cieszę się ze zrealizowanych funduszy sołeckich, projektów, festynów, sołeckich wycieczek i kilku zbiórek , które zawsze udawały się wspaniale. Niejednokrotnie odwiedzali mnie funkcjonariusze prawa. Zawsze stałam murem za każdym z Was w rozmowach z policją, kuratorami i zawsze mówiłam o pytanej osobie dobrze. Pisałam opinie o które mnie prosiliście do sądu i robiłam mnóstwo rzeczy o których podejrzewam, nie macie pojęcia.  Czasami też tupałam nogą, ale takich sytuacji było niewiele.  Radości i zmartwienia , pochwały i gorzkie słowa – to wszystko wpisane w pracę sołtysa.

Na dłuższe podsumowanie przyjdzie czas po zakończeniu kadencji , ale już dziś szczerze mogą napisać ,że jestem dumna ,że mogłam być Waszym sołtysem , że dane było mi wykazać się razem ze wspaniałymi ludźmi, którzy zawsze mnie wspierali i pomagali w pracy na rzecz sołectwa.

Szanowni Mieszkańcy proszę nie przekonujcie mnie do zmiany zdania, bo pod tym wzgledem jestem stanowcza, jak coś postanowię to zdania nie zmienię. Tak po ludzku – CHCĘ ODPOCZĄĆ.  W sołectwie jest około 350 potencjalnych kandydatów więc wierzę ,że za kilka tygodni wybierzemy wspólnie nowego dobrego sołtysa .

Na koniec życzę Wam przede wszystkim zdrowia, radości, życzliwości, dużo uśmiechu, tylko słonecznych dni i żadnych trosk na ten Nowy 2019 rok.

 

 

 


Comments are closed