Rozpoczął się nowy rok, a więc i nowe  plany. Nasze na najbliższe miesiące są takie : 

Przełom roku – rozprowadzenie wśród mieszkańców kalendarzy strażackich na 2019 rok

Styczeń i luty to czas rozliczeń wszystkich organizacji z urzędami skarbowymi, rozliczenia podatków od wszystkich użytkowanych przez sołectwo budynków z urzędem Gminy, sprawozdania do Starostwa Powiatowego.

W lutym odbędą  się zebrania sprawozdawcze : OSP - 02.02.1019 i Stowarzyszenia oraz sprawozdawczo – wyborcze Mniejszości Niemieckiej.

W najbliższych tygodniach będą zakupione mapy i  wykonywany projekt związany z postawieniem nowego placu zabaw. Nie jest to taka prosta sprawa. cały czas jeszcze dokładnie nie wiemy w jakim miejscu stanie. Raczej nie na miejscu starego placu , bo tam według projektu postawić go nie można( m.in. kable w ziemi) . jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem to kwiecień , maj powinien plac być postawiony. Na pewno będziemy potrzebować pomocy sprzętu i  kilku osób z sołectwa , by usunąć niektóre elementy starego placu. Za plac zapłacimy z funduszu sołeckiego , zaś za mapy, projekt i pozostałą część do zapłaty czyli około 16 000 zapłacimy ze Stowarzyszenia.

Udam się jeszcze do nowego Burmistrza , aby oficjalnie ujął w budżecie 2 lampy , o których rozmawialiśmy na zebraniu wiejskim we wrześniu. Chodzi o lampy na ul. Górnej ( okolice zjazdu do posesji Państwa Czyrnia, Lempa, Morcinek) i okolice posesji  Państwa Korn.

 Lampy  – 3 szt , które miały być wykonane z funduszu w 2018 roku będą tez zrobione w najbliższym czasie. Jak pewnie zauważyliście na terenie całej gminy naszej i nie tylko naszej stoją postawione podstawy pod zaplanowane lampy , niestety na resztę trzeba czekać. Problemy z zakupem dalszych materiałów  do lamp w całej Polsce.

W sobotę 04.05.2019 o godz. 16:00 odbędzie się w Rzędowicach  „Gminny Florian” Będzie Msza św. w kaplicy, potem poczęstunek dla wszystkich strażaków z gminy i zaproszonych gości.

Na pewno wiosną będzie przeprowadzona IX zbiórka złomu.

Jeśli chodzi o naszą kaplicę . W dalszym ciągu mamy około 1600 zł na plusie z przeprowadzonej zbiórki na dzwon. Planowaliśmy na jesień uzupełnić silikonem braki w oknach i je pomalować. Zrobimy to wiosną. Nasz mieszkaniec  zadeklarował fachową pomoc, także my pokupimy tylko materiały. Dalej na pewno trzeba zrobić nowe  żaluzje drewniane w wieży kościoła. Też się tym zajmiemy razem z Panią Elą wiosną. Na te rzeczy przeznaczymy tę kwotę 1600 zł.  

Oczywiście o wszystkich szczegółach będę na bieżąco pisała na naszej stronie www.rzedowice.pl

Plan najważniejszy dla nas wszystkich – WYBÓR NOWEGO SOŁTYSA . Wstępny termin już niezależny od nas to luty- marzec

 


Comments are closed