25.09.2018 roku odbyło się zebranie wiejskie , na którym tradycyjnie już głosowaliśmy nad zadaniami do wykonania w 2019 roku z funduszu sołeckiego.

Do wydania mieliśmy kwotę 27 954 ,00 zł

Przedstawione zostały 2 propozycje:

1. Projekt i wykonanie oświetlenia 2 lamp na istniejących już słupach na ul. Górnej -koszt około 10 000 zł

2. Zakup urządzeń na plac zabaw – koszt wraz z projektem – około 43 000 zł

Logicznie sumując trzeba było wybierać. Na zebraniu podjęliśmy dyskusję o pomocy gminy w przejęciu zadania nr 1. Przypomniałam ,że jesteśmy jedynym sołectwem , które w ciągu 3 lat przekazało całe fundusze na oświetlenie uliczne wioski i jeżeli będziemy musieli kwotę 27 954,00 dzielić to nie ma sensu zabierać się za plac zabaw, bo za takie pieniądze nic nie kupimy. No i szczerze wierzyłam ,że się musi udać i się nie pomyliłam. Gmina zadeklarowała wykonanie oświetlenia 2 szt lamp ( okolice skrętu do posesji Czyrnia, Lempa, Morcinek i przed posesją Państwa Korn).

Pozostał nam więc  pkt 2 czyli plac zabaw.Przypominam ,że urządzenia na placu zabaw muszą być bezpieczne, a przede wszystkim posiadać atest dlatego koszty urządzeń są bardzo drogie i ciężko za takie pieniądze wybrać coś konkretnego , tym bardziej ,że poprzeczkę postawiliśmy wysoko jeśli chodzi o materiał. Szukaliśmy w stali nierdzewnej, by służyło to na długie lata. Zdecydowaliśmy też ,że jeżeli mieszkańcy zgodzą się na plac zabaw to około 14 000 – 15 000 dołożymy ze stowarzyszenia, by w ciągu jednego roku zakupić te najważniejsze urządzenia. W kolejnych latach jeśli taka będzie wola mieszkańców plac zabaw można będzie rozbudować o kolejne atrakcje. 

Przedstawione zostały wstępne ilustracje , tego co planujemy zakupić. Oczywiście o dokładnych szczegółach będę na bieżąco informowała. A  to co Wam pokazaliśmy, to na to powinno wystarczyć, oczywiście jeśli ceny urządzeń nie wzrosną. 

Planujemy zakup: dużego zestawu za ponad 30 000 zł, podwójnej huśtawki, podwójnego sprężynowca oraz 1 szt urządzenia siłłowego 3w1. Na placu zabaw pozostałaby karuzela, która jest w dobrym stanie, ewentualnie zostałaby przemalowana na kolor wiodący nowego placu zabaw i piaskownica. Na więcej pieniędzy nie wystarczy.  Marian już podjął starania nad zakupem map do celów projektowych , które będą kosztowały około 800 – 900 zł. Dalej wykonanie projektu i kolejny wydatek około 1800 zł .Te koszty zapłacimy z budżetu stowarzyszenia.

W najbliższych dniach złożymy też zapytanie do wybranej firmy i będziemy czekali na odpowiedź przede wszystkim cenową. Przypominam ,że zakup urządzeń i postawienie placu zabaw nastąpi w przyszłym roku, dlatego boimy się o te ceny, które mają aktualnie w katalogu, Po rozmowie telefonicznej wiem,że są przed podwyżką cen na swoje wyroby.

Jedno jest pewne – łącznie z mapami projektem i zakupami wydamy około 43 000 zł ( 27954,00 z funduszu+ około 15 000 ze stowarzyszenia)

Przedstawiam skany dokumentów z planami na 2019 rok złożone w urzędzie oraz wstępne ilustracje urządzeń , które chcemy zakupić

20181001054507568 <— KLIKNIJ, ABY OTWORZYĆ DOKUMENTY ZŁOŻONE W URZĘDZIE

20180927071447056 <—– KLIKNIJ, ABY OTWORZYĆ PLANY ZAKUPU URZĄDZEŃ NA PLAC ZABAW

Serdecznie dziękuję Wam mieszkańcy, którzy zawsze przychodzicie na takie zabrania i głosujecie za dobrymi zadaniami uatrakcyjniającymi nasze sołectwo. Wszyscy zagłosowaliście za placem zabaw. To dla nas ważne, bo zaufaliście nam po raz kolejny. Zrobimy rzecz potrzebną  i  w ciągu 1 roku odnowimy miejsce zabaw naszych maluszków ,a nasz stary wysłużony już, drewniany plac zabaw zostanie zamieniony na bardziej nowoczesny.

 


Comments are closed