W dniu 16.03.2015 r o godz 16.00 wzięłam udział w walnym zebraniu członków Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Kraina Dinozaurów” w Spóroku reprezentując nasze Stowarzyszenie.

Parę lat temu zostałam wybrana do reprezentowania nas na takich spotkaniach , więc  staram się w nich  zawsze uczestniczyć ze względu na to,że posiadam prawo głosu.

Każde takie zebranie na początku roku to oczywiście sprawozdanie z działalności Zarządu LGD, różnego rodzaju głosowania oraz dla nas najważniejszy plan działań na najbliższy rok. Tu zawsze dowiaduję się o terminach naboru do  składania nowych wniosków, o szkoleniach itp.

Odbyliśmy także dyskusję nad rozszerzeniem nazwy LGD w nowym okresie programowania oraz omówiliśmy prace przygotowawcze do przyszłej strategii.

Nasze Stowarzyszenie ściśle współpracuje z LGD ” Kraina Dinozaurów” – tak prostym językiem mówiąc- jest ono naszym  pośrednikiem przed Urzędem Marszałkowskim w Opolu. Jeśli składamy nowy projekt, to najpierw opiniuje go i klasyfikuje LGD, a potem dopiero UM. To LGD na bieżąco uczy nas nowych praktyk, organizuje ciekawe szkolenia dla liderów, oraz wyjazdy studyjne, byśmy mogli swoje doświadczenia wymieniać z innymi uczestnikami i nawzajem od siebie się uczyć.

Najbliższe  szkolenie tym razem dla liderów odnowy wsi , w którym będę brała udział odbędzie się 20-21.03 w Górkach Wielkich na Ziemi Cieszyńskiej.

„Najtańszym źródłem poprawy efektywności jest wykorzystanie doświadczeń innych.” 


Comments are closed