W dużym mieście, czy też na wsi i w każdym zakładzie pracy
Chronią mienie i dobytek dzielni druhowie – strażacy!

Zawsze czujni, w gotowości, udzielą szybko pomocy
Dadzą pokaz swej sprawności, każdą porą, w dzień, czy w nocy

Powódź, pożar, czy wypadek, o pomoc ktoś zawsze woła
To we wszystkim dadzą radę, straż kłopotom tym podoła!

Są też chwile, gdy świętują, lśnią ich hełmy i mundury
Oczy wtedy się radują, błyszczą na nich srebrne sznury

Wczesnym rankiem, późną nocą, nie liczy się która zmiana
Służą ludziom swą pomocą  – dzielni „Rycerze Floriana!”

Tak o strażakach napisał pan Jan Siudym autor wiersza pt. Zaszczytna służba”. Ja dziś wybrałam tylko niektóre zwrotki, ale obrazujące wszystko to co strażacy robią. Jest to grupa społeczna ciesząca się dużym szacunkiem  i uznaniem całego społeczeństwa.

Nasi strażacy na ten rok już wiedzą, że w drugą niedzielę maja pojadą  z pielgrzymką na Górę Św. Anny.  To do nich  będzie  należało przygotowanie ołtarza strażackiego na uroczystość Bożego  Ciała w dniu 26 maja . Wiedzą ,że będą brali udział w zawodach pożarniczych organizowanych przez OSP Bzinicę na boisku w Dobrodzieniu oraz w zawodach sikawek.

Na zebraniu w Rzędowicach zgłosili potrzebę zakupu pasów bojowych oraz  potrzebę pomalowania wieży strażackiej, bo takie było zalecenie po ostatniej przeprowadzonej kontroli. Liczymy ,że zarówno pasy jak i pomalowanie wieży sfinansuje Urząd Gminy.

Na koniec roku oczywiście będą jeszcze  rozprowadzane kalendarze na 2017 rok.

Co ze złomem ??? Otóż cena za złom jest tak niska ,waha się w granicach 20-25 groszy i na chwilę obecną najprawdopodobniej na wiosnę zbierać nie będą, ale będą na bieżąco śledzić czy coś się zmienia i jak tylko złom pójdzie cenowo w górę przeprowadzą zbiórkę. Was mieszkańców prosimy , jeżeli macie jakiś złom, a możecie go przetrzymać , to zróbcie to i zostawcie na „ lepsze czasy”.

Zapewne to nie wszystkie ich plany i zakupy na ten rok, o każdym ich działaniu na bieżąco będziemy informować na naszej stronie.


Comments are closed